Kniha - Dva Divoši Autor: E. T. Seton

Kniha - Dva Divoši Autor: E. T. Seton

Legendární kniha E. T. Setona, s níž vyrůstali současní otcové, se vrací v novém překladu, aby si i dnešní děti mohly prožít naplno svůj klukovský sen. Snem celých generací kluků bylo alespoň na chvíli žít v přírodě mezi indiány, naučit se rozdělávat oheň, postavit týpí, poslouchat zvuky přírody, stopovat dravou zvěř, či podniknout lov na jeleny. Ani v dnešní době tomu není jinak. Po krátké pauze, kterou přineslo okouzlení počítačovými hrami a moderní technikou, se děti vracejí znovu do přírody a zajímají se, jak v ní přežít. A o tom je příběh dvou chlapců Yana a Sama, kteří se učili žít jako staří indiáni.

Ernest Thompson Seton (1860-1946) - spisovatel a ilustrátor. Narodil v South Shields (severovýchodní anglie) ve skotské rodině. V šesti letech emigroval s rodiči do Kanady a své dětství strávil v Torontu.

Později se přestěhoval do USA, kde také 1946 zemřel. Inspiraci pro jeho dílo mu poskytovala především příroda, ke které o mládí tíhl. Stal se uznávaným ilustrátorem přírodovědných publikací a malířem. Od 80. let 19. století začel publikovat i povídky o zvířatech, se kterými měl jako lovec a zálesák mnoho zkušeností.

Později pokračoval v publikování o přírodě a napsal též několik románů. V roce 1902 inicioval v USA první woodcrafterský ("zálesácký") kmen a tím i woodcrafterské hnutí.

1 999,00 Kč