Život a smrt postav

17.11.2017 12:56

Život a smrt postav

Každá postava má určitý počet životů (např. Pěšák má 2 životy). Tyto životy jsou abstraktní a počítá si je každý sám. Je-li postava zasažena, ztrácí život. Ztratí-li postava všechny životy, prohrává v ten okamžik svoji duši (= žeton obdržený od svého Šéfa), kterou odevzdá tomu, kdo ji připravil o poslední život - přičemž dbá na to, aby předáváním neohrozila vraha na životě (nebránila mu ve střelbě apod.). Tak jako bez vzduchu nelze dýchat, tak bez duše nelze žít a tedy ani zasahovat do hry. Když gangsta ztratí všechny své životy a odevzdá duši svému vrahounovi, vydá se zpět do doupěte pokorně nahlásit svůj skon šéfovi. Byl-li statečný, jistě mu šéf přidělí další duši… Do té doby nezasahuje do akce, s nikým se nevybavuje, prostě se chová jako ukázněná mrtvola. Maximálně může lkát, že ho dostali. Zbraň a dříve vybojované duše si gangsta nechá. Tyto duše odevzdá svému Šéfovi. (Ostatní herní předměty – peníze, pašovaný kontraband, příp. nějaký prvek questu odevzdává spolu se svojí duší vrahovi.)

Boj a zbraně

Boj se toleruje jen střelbou a hustý gangstas používají POUZE VODNÍ ZBRANĚ. Zbraně musí být licencované (zkontrolované orgama). Licence se budou vydávat před začátkem akce. Každý může mít zbraň (e) dle svých představ, nicméně všechny zbraně zraňují za 1 (= ztráta 1 životu) - ať už jsou to pumpovací samopaly či dalekonosné bazuky. (Dámy však možná budou preferovati kabelkovou velikost, pánové zas pak delší hlaveň…) Zásahové plochy jsou tělo a hlava. O konečné platnosti zásahu rozhoduje zasáhnutý. Je nám jasné, že po pár střelách ani mokrý flek na tričku nebude dostatečným důkazem zásahu. Přesto se snažte hrát co nejvíc fér. Vaše postava smrtí neztrácí, takže se nebojte jít do boje. Jde o zábavu a akci!

Bezpečnost

Akce se každý účastní na vlastní nebezpečí. Akce se odehrává v městské zástavbě, za běžného provozu a každý tak musí dbát na bezpečnost svoji i ostatních (např. pozastavit boj při projíždění aut). Také je zakázáno obtěžovat nezúčastněné okolí – ne každý kolemjdoucí touží po tom být svlažen... V zájmu dobrých vztahů s podniky respektujte jejich blízké okolí a hosty - ušetřete je a hrajte mimo dostřel. Všechna doupata gangů jsou tedy nebojové zóny! V neposlední řadě je povoleno dobíjet zbraně pouze vodou z předem určených zdrojů.

Dožblepty

Zbraně (příp. štít-deštník) si každý gangsta obstará sám, bude tak mít alespoň čas pořádně střílečku natrénovat. Doporučujeme přizpůsobit oblečení počasí – dvě trička navíc se neztratí. Máte pocit, že ještě přesně nevíte, jak to všechno proběhne? Nebojte se, vše důležité se dozvíte, nebo se na to zeptáte svého Šéfa! Pravidla jsou záměrně stručná a mají zachytit jen rámec akce :-) Z trucu se proto vydal jeho synovec Los Losos do světa. A byla to právě Praha, kde se našlo dost hispánských pistolníků, kterým k životu zcela stačí, když hraje hudba, seňority tancují a banány rostou v trsech. S cílem zbavit se strýčka a najít pro své banánové rostlinky vlastní kořenáče, založil gang Los Amigos. Cíl Los Amigos je nyní jasný, ovládnout nejen pražské Chiquitas! Ovšem nejsou dnes jediní, kdo chtějí získat kontrolu nad černými trhy metropole. Boj, ve kterém nesmí zůstat žádné šusťáky suché a žádná nafta nezředěná, může začít!

Amigos jsou lamači dívčích srdcí s donjuanovským chováním a šarmem. Oddávají se hlasité hudbě, latinským tancům, banánovým koktejlům a kubánskému rumu. Jejich oblečení si tak zachovalo karibské rysy i v evropských poměrech – letní, barevné, rozevláté. Plátěná košile, letní sáčko a bermudy jsou základem každého Amiga. Seňoritas pak oslňují nabíranými sukněmi, šátky, šperky a hlavně květinami. V neposlední řadě pak poznáme každého řádného Amiga podle slamáku či sombrera.

-khzs-

Zpět