Pravidla kuličkových her

26.12.2017 12:11

Pravidla kuličkových her

Pravidla kuličkové hry O KULIČKY

1. Ve hře O kuličky hráči vyhrávají kuličky soupeře, stejně tak hráči musí počítat s tím, že mohou své kuličky prohrát.

2. Hrají proti sobě 2 hráči (případně i více hráčů). Každý hráč má kuličky odlišné barvy od soupeře.

3. První hráč od startovní čáry hodí po jedné kuličce všechny své kuličky směrem k důlku, potom druhý hráč (případně následně další hráči).

4. Hráč, který má víc kuliček v důlku, nebo je blíže k důlku, začíná cvrnkat. Cvrnká tak dlouho, dokud strefuje kuličky do důlku. V momentě kdy kuličku do důlku nedá, vezme si z důlku všechny dosud nacvrnkané kuličky. Poté pokračuje stejným způsobem další hráč v pořadí.

5. V této hře se při cvrnkání již nerozlišuje čí jsou kuličky, hráči mohou cvrnkat do jakékoliv kuličky na hřišti. 

6. Hra končí poslední kuličkou v důlku.

Pravidla kuličkové hry ROZHOZ

1. Hrají 2 nebo více hráčů proti sobě. Kuličky mají barevně odlišeny (tj. může hrát na jednom důlku současně maximálně tolik hráčů, kolik je k dispozici barev). Cílem hry je dostat jako první všechny kuličky své barvy do důlku. Doporučujeme 5 kuliček u začátečníků a většího počtu hráčů, 10-15 kuliček u zkušenějších a menšího počtu hráčů.

2. Nejprve hráči od startovní čáry (doporučená vzdálenost od důlku 5-10 m ) nahází postupně po jedné kuličce všechny své kuličky směrem k důlku. Tj. první hráč všechny své kuličky, potom druhý hráč ...atd.

3. V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Nejprve se určí pořadí hráčů podle toho kdo má více kuliček v důlku, v případě rovnosti kdo má kuličku blíže k důlku. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička skončila v důlku a to stále ve stejném pořadí.

4. Hráč, který má jako první všechny své kuličky v důlku, vyhrává hru. Zbylí hráči pokračují ve hře o další pořadí. První hráč získává tolik bodů kolik je hráčů, druhý o jeden méně atd., poslední hráč má jeden bod.

5. Poté následuje další hra, ve které hráči hází kuličky v pořadí od posledního po prvního z předchozí hry (hráč, který začíná, má výhodu, že mu kuličky soupeřů nepřekáží a případně jeho kuličky následující házící hráči mohou do důlku docvrnknout).

6. Hráči si body za jednotlivé hry sčítají. Hraje se buď do určitého počtu bodů, nebo na určitý počet her, nebo na předem stanovený čas.

-khzs-

Zpět