CWG

27.10.2017 17:50

CWG je zkratka pro „Czech Wood Geocoin“, tedy něco jako „česká dřevěná geomince“. Jedná se o kolečko o průměru 35 milimetrů a výšce 7 milimetrů, na kterém je vygravírovaný (de facto laserem vypálený) na jedné straně nějaký obrázek a text, na straně druhé pak letopočet a logo Groundspeaku. Takové kolečko lze přirovnat k vizitce či podpisu kačera, který ji v keši zanechal pro ostatní. Platí pravidlo, že vzít takové CWG z kešky můžeš jedině výměnou za předmět stejné hodnoty – tedy nejlépe za vlastní CWG, případně jiný předmět v hodnotě 10 a více korun.

 

CWG – Czech Wood Geocoin

Za původním nápadem stojí čeští kačeři JPAgeo a Poník, kteří na jaře roku 2005 přišli s návrhem a neoficiálními pravidly dřevěné geomince. Nápad se poměrně rychle ujal především díky jednoduchosti, trvanlivosti, estetice a nízkým výrobním a pořizovacím nákladům.

Mnoho kačerů CWGčka sbírá a sbírky těch nejzapálenějších dosahují leckdy až úctyhodných rozměrů. Kromě vytažení z keše (respektive vyměnění) můžeš CWG získat například na eventech, případně od jiného kačera. CWGčka (typicky) nemají trackovatelné číslo – nelze tedy sledovat jejich pohyb, nemají žádný cíl a není ani podmínkou přesouvat již nalezené do další keše.

Pokud si chceš nechat vyrobit vlastní CWG, stačí hledat na Internetu výraz „výroba CWG“. Na trhu je řada firem, zabývajících se tímto oborem. Ceny se pohybují kolem 5 Kč za kus, přičemž prakticky všude je nutné objednat a odebrat určitý minimální počet kusů.

-khzs-

Zpět