Co dělají zájmové kluby ZČ-KKH KHZS ?

14.04.2017 13:56

Klubovní schůzky


Každý ZČ-KKH KHZS, má jednou až dvakrát týdně schůzku ve klubovně. Program připravují zkušené vedoucí a jejich zástupci v jejich nepřítomnosti, které vyvažují pohybové hry a hry zaměřené na rozvoj nejrůznějších dovedností.


Výlety


Konají se nejčastěji v sobotu každý měsíc. Dívky a chlapci se vydávají někam za město, kde je kromě nedlouhého pěšího výletu čekají dobrodružné hry, poznávání přírody aj. Informace o srazu, návratu apod., se rodiče dozvídají z informačních letáčků, které dívky a chlapci dostávají na schůzkách nebo na webových stránkách. Sraz a návrat je většinou v klubovně  nebo na předem smluveném místě. Všechny termíny výletů na celý rok jsou zapsány v ročním kalendáři, který se rozdává na začátku školního / klubovního roku.

Vícedenní výpravy


Konají se většinou v době školních prázdnin. Jsou to Podzimky (podzimní prázdniny na konci října – 4 dny), Pololetky (pololetní prázdniny na konci ledna – 3 dny), Velikonoce (4 dny), Vánoční výprava (polovina prosince – 2 dny) a TTT – tvrdý táborový trénink (červen – 2 dny). V druhé polovině července se koná dvoutýdenní tábor. Ubytování je zajištěno v nějaké ubytovně, místnosti, tělocvičně apod. A na táboře pod stanem.

Co čeká vaši dceru, syna v našem zájmovém klubu (ZČ-KKH KHZS)

Jestliže se Vaše dcera rozhodne stát členkou, členem, obdrží Zápisník 13 Bobříků, (sešitek, do kterého se zapisují úspěchy v jednotlivých činnostech) a může si koupit kroj (jeho prodej Vám rády zprostředkujeme) a nášivky na něj (klubovní nášivky dostane od svého vedoucí). Během několika měsíců si pořídí veškeré potřebné vybavení pro klubovní život (spacák, karimatka, ešus,..) a po splnění Nováčkovské zkoušky. V dalších letech si může plnit různé zkoušky a pomalu postupovat ve své klubovní „kariéře“ směrem vzhůru.


Co bude Vaše dcera, syn potřebovat

Vybavení na každou schůzku
deník – vázaný blok formátu A5 na psaní různých informací, úkolů, lepení diplomů apod.

sešit – malý blok, ze kterého je možné vytrhnout papír na hru apod.

propiska nebo něco jiného na psaní, co se hned nezlomí či nevypíše

uzlovačka – 2m dlouhé speciální lanko o průměru asi 5 mm

šátek – nejlépe bavlněný, který neklouže, když se s ním při hře zavážou oči

 

Vybavení na jednodenní výlet
pevná obuv

batoh na záda

jídlo – doporučujeme jídlo syté a především dostatečné množství

pití – doporučujeme v plastové lahvi, ale hlavně dostatečné množství (alespoň 1,5 l)

věci na klubovní schůzku – deník, sešit, tužka, uzlovačka, šátek,
jízdenky nebo průkazka MHD

pláštěnka

vybavení dle pokynů – peníze na vlak apod.

Vše je zabaleno v malém batohu na záda (se dvěma popruhy), nic se nenosí v ruce.

Vybavení na vícedenní výpravu
věci na jednodenní výlet

spací pytel (spacák)

karimatka – podložka na spaní

oblečení dle počasí – v zimě teplé a na převlečení, nezapomenout na zvláštní spací oblečení

přezůvky

toaletní potřeby – kartáček, pasta, ručník, mýdlo,...

jídlo dle pokynů – většinou na první den

další vybavení dle pokynů – např. ešus, lžíce,...

Věci na vícedenní výpravu balíme do velkého batohu na záda (ne do velké tašky a nic do ruky), bereme jen nejnutnější vybavení – s batohem se vždy jde kus cesty pěšky, takže každá věc navíc dítě tíží a unavuje.
 

Klubovní kroj

Všichni  nosí klubovní (spolkový ) kroj. Tvoří jej košile hnědošedé barvy, oranžový šátek, píšťalka na červeno, bílo modré ozdobné šňůrce a krátké či dlouhé krojové kalhoty (přírodní barvy – nejlépe hnědá).

Dalším základním vybavením kroje pro nováčka je:

domovenka s nápisem města, ve kterém zájmový klub (ZČ-KKH KHZS)  sídlí – našívá se na levý rukáv asi 2 cm od horního okraje, nášivka s logem a s celým nápisem KHZS. Dále česká vlaječka s nápisem CZECH REPUBLIC a vlaječka EU.


Možná se vám bude zdát jednorázové pořízení kroje finančně náročnější, ale je to věc, která je potřebná pro život ZČ-KKH KHZS a navíc určitě udělá dívce radost. ( ZČ-KKH KHZS zprostředkováváme prodej starších krojů. Pokud byste měli zájem, tak se můžete obrátit na ZČ-KKH KHZS vedoucí.) Využíváme také tzv. spolková, klubová trička, kšiltovky, bundy, mikyny s logem a nápisem KHZS, které je možné zakoupit u vedoucích či v rovnou ve spolkovém e-shopu.

-khzs-

Zpět